Surowy miód Manuka Wedderspoon KFactor™ 12

21 kwietnia


Miód Manuka KFactor™ 12 100% RAW


Miód Manuka marki Wedderspoon jest czystym miodem (bez domieszek), niepoddawanym wysokim temperaturom, dzięki czemu nadaje się dla osób na "diecie surowej" (raw) i zachowuje wszystkie naturalne, prozdrowotne właściwości.

Można powiedzieć, że ten miód jest dobry na wszystko. Spożywany regularnie w pierwszej kolejności poprawia odporność i wzmocni organizm. Ma także dobry wpływ na utrzymanie równowagi bakteryjnej jelit. Może być stosowany we wszelkich infekcjach bakteryjnych i wirusowych, a  także przy ostrych bólach gardła i katarze. Dlatego też jeśli często chorujecie, nie zastanawiajcie się nad zakupem :)

Spożywanie miodu z Manuki wskazane jest także dla osób z problemami żołądkowo-jelitowymi, zmagającymi się z Helicobacter pylori, wrzodami czy  zespołem jelita nadwrażliwego. Jest również skuteczny w problemach skórnych takich jak trądzik czy egzema. Ja osobiście przez kilka dni smarowałam cienką jego warstwą skaleczenie, które na prawdę bardzo szybko się zagoiło :)

Co to jest Manuka?

Manuka to inaczej krzew herbaciany ( łac. Leptospermum scoparium ). Jest typowym dla terenów Nowej Zelandii i części terenów Australii dziko rosnącym krzewem. Krzew ten zazwyczaj osiąga wysokość ok. 5 metrów, jednak zdarzają się także okazy posiadające rozmiar drzewa, nawet powyżej 10 metrów. Krzewy te przez 4-5 tygodni rozkwitają pięknymi białym kwiatami. To właśnie z tych kwiatów pszczoły zbierają nektar by następnie produkować  ten cudowny miód  którego nazwa pochodzi od nazwy krzewu.

Jakie są zasady stosowania tego miodu?

Miód Manuka jest w 100% miodem naturalnym nie posiadającym żadnych dodatków. W związku z tym stosowanie miodu  Manuka jest możliwe u wszystkich osób, które spożywają każdy inny miód naturalny.  Jednak podobnie jak z każdą inną żywnością, należy stosować podstawowe zasady  przy spożywaniu miodu Manuka.

Miodu Manuka jak każdego innego miodu, nie wolno podawać dzieciom poniżej 1 roku życia.
Miód Manuka, jak każdy inny produkt pochodzenia pszczelego, należy stosować ostrożnie u osób wykazujących skłonności alergiczne.

Nie ma żadnych przeciwwskazań do podawania go kobietom w okresie ciąży.
Chorzy na cukrzycę chcący stosować ten miód powinni skonsultować to z lekarzem prowadzącym, podobnie jak w przypadku spożywania każdego innego miodu.

 Miód należy stosować 2-3 razy dziennie, pół godziny przed posiłkiem.

Czym wyróżnia się akurat ten miód?

Przede wszystkim tym, że nie jest - jak na początku wspomniałam - sztucznie wzbogacany w składniki aktywne wskutek poddawania wysokim i niskim temperaturom, które  powoduje utratę korzystnych enzymów, witamin i minerałów. Takiego miodu nie można wówczas nazwać niepasteryzowanym (raw) i może on wywoływać skutki odwrotne od tych zakładanych. 

Manuka marki Wedderspoon nie psuje się, a jego data ważności jest bardzo długa. Producent zapewnia, że wraz z biegiem czasu miód staje się coraz lepszy i zdrowszy (jak wino!).

Wszystkie produkty tej marki cieszą się zresztą szerokim uznaniem ze względu na swoją doskonałą jakość i skład. Surowy miód Manuka tej firmy pozyskiwany jest z nieskażonych, odległych terenów Nowej Zelandii. Każda partia miodu jest poddawana badaniom na zawartość pyłku kwiatowego, aktywnych enzymów, antyoksydantów i szeregu innych składników fitochemicznych i każdy z miodów oznaczany jest faktorem (KFactor) oraz odpowiednią liczbą wskazującą na stężenie owych składników.

Najważniejsze cechy surowego miodu Manuka:

· niepasteryzowany, delikatny, kremowy miód Manuka pochodzący z Nowej Zelandii
· wolny od jakichkolwiek składników pochodzenia chemicznych
· bez antybiotyków i GMO
· aktywność miodu uzyskana metodami naturalnymi
·opakowanie wolne od Bisfenolu A (!)

Gdzie kupić miód Manuka z oznaczeniem KFactor?

Cóż, w Internecie można znaleźć bardzo dużo pozytywnych opinii, co świadczy o tym, że informacje, które Wam przedstawiłam nie są zwykłym zabiegiem marketingowym. Oczywiście możecie trafić również na negatywne komentarze, co myślę wynika z tego, ze osoby te kupiły Manukę albo bez oznaczenia KFactor albo... podróbkę,
Dlatego też polecam Wam zaopatrzyć się w Manukę produkowaną np. w angielskim sklepie internetowym LuxeBc, z którego oferty miałam już okazję próbować kilku naprawdę dobrych produktów :)

You Might Also Like

1 komentarze

Follow me on FoodBlogs.com
JemyZdrowo.pl
FlyB - Kulinaria
blogi kulinarne
Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów
rondel
mytaste.pl
Blogger Babes are Sophisticated Bloggers Seeking Simple Solutions and Support
Przesiane.pl
Wzorowy Katalog
Odszukaj.com - przepisy kulinarne
Tasty Query - recipes search engine
Katalog Smaków - Przepisy kulinarne na każdą okazję i wyszukiwarka przepisów

SM

blogi o zdrowiu

Subskrybuj