Jak dbać o zdrowie jesienią?

23 października


Jesień to piękna pora roku, jednak wielu kojarzy ją przede wszystkim z przeziębieniem i wizytami u lekarzy. Kiedy kończy się lato i nastają chłodniejsze dni dla wielu osób rozpoczyna się sezon grypowy.

Jeżeli taki scenariusz powtarza się w naszym przypadku co roku, powinniśmy zdać sobie sprawę, że mamy duży wpływ na stan swojego zdrowia i mamy możliwość przejść przez sezon jesienno-zimowy w doskonałej kondycji. Jak zatem zadbać o zdrowie jesienią?


Doskonałe zdrowie niezależnie od warunków pogodowych

Wielu z nas popełnia błędy, które przyczyniają się do zachorowań jesienią. Warto jest zdawać sobie z nich sprawę, żeby w przyszłości ich nie popełniać. Jednym takich błędów jest niewłaściwe ubieranie się. Kiedy za oknem zaczyna robić się chłodniej, powinniśmy zadbać o odpowiednią garderobę. Jesienią niezbędna jest ciepła, nieprzemakalna kurtka, solidne obuwie, a także szalik, rękawiczki i czapka, o której zbyt często zapominamy. Żeby cieszyć się dobrym zdrowiem, podczas coraz krótszych jesiennych dni, należy zadbać o odpowiednią dietę i wysiłek fizyczny. Do swojego menu warto włączyć rozgrzewające zupy. Nie zaszkodzi również suplementacja tranu.

Regularny wysiłek fizyczny jest niezbędny dla zdrowia, wydolności naszego organizmu i dobrego samopoczucia. Niestety, kiedy pogoda nie dopisuje, często rezygnujemy z podejmowania aktywności, co przekłada się na osłabienie naszej kondycji, a co za tym idzie - odporności. Dobrze jest jednak się przełamać i ćwiczyć nawet wtedy, gdy warunki klimatyczne do tego nie zachęcają. Pierwsze kilka dni może być trudne. Z czasem jednak opanujemy lenistwo i nie będziemy wyobrażali sobie jesieni bez sportu. Kiedy mamy problem ze zmobilizowaniem się do ćwiczeń, być może dobrze jest pomyśleć o takiej ich formie, która będzie dla nas bardzo atrakcyjna. W ostatnich latach coraz więcej osób decyduje się na wynajęcie trenera personalnego, który pomaga stworzyć program treningowy dostosowany do naszych potrzeb i efektów, które chcemy uzyskać.


Zajęcia z trenerem personalnym sposobem na zmobilizowanie się do ćwiczeń

Współpraca z trenerem personalnym daje nam szereg trudnych do przecenienia korzyści. Treningi pod okiem specjalisty są niezwykle efektywne. Trener dobierze najlepsze ćwiczenia, dzięki którym szybko uzyskamy nasze cele. Dodatkowo dzięki niemu zyskamy pewność, że wykonywane przez nas ćwiczenia są bezpieczne dla naszego zdrowia. Dla wielu osób trener jest dodatkową motywacją, dzięki której są one w stanie wytrwać w postanowieniach, nawet kiedy pogoda za oknem skłania nas do pozostania w łóżku. Dobry trener jak nikt inny zmobilizuje do pracy nad sobą i ciągłego doskonalenia.

Doskonałe efekty, które uzyskamy dzięki współpracy z trenerem, dodadzą nam pewności siebie i podniosą poczucie własnej wartości. Świadomość, że pracujemy nad sobą podczas gdy inni wypoczywają przed telewizorem, na pewno poprawi nam humor. Aktywność fizyczna połączona z odpowiednio zbilansowaną dietą, zwiększy także szanse na przetrwanie chłodnych dni bez infekcji. Natomiast na wiosnę pozwoli nam zachwycać idealną sylwetką i doskonałą kondycją.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez trenera personalnego Mateusza Kokoszkę, specjalizującego się w organizacji treningów personalnych we Wrocławiu.

You Might Also Like

2 komentarze

  1. Zarówno na jesień jak i wiosnę. Mój brat już drugi raz w tym sezonie jest chory, podejrzewam że to przez dietę i brak ruchu. Mam nadzieje, że namówię go, żeby więcej sie ruszał, jadł zdrowiej i przyjmował witaminy na wzmocnienie, bo każda choroba też ma wpływ na organizm..

    OdpowiedzUsuń
  2. Przede wszystkich zdrowa dieta i ruch, jakiś spacerek w ciągu dnia i zioła! Ja od kilku tygodni systematycznie piję ziółka na energię, bo tej jesieni jest bardzo cięzko z motywacją.
    Odstawiłam leki i suplementy i stawiam na naturalne składniki. Muszę przyznać, że czuję się o wiele lepiej i lżej :) Znalazłam świetny sklep ziołowy, w którym jest pełno ciekawych mieszanek ziołowych. Fajna opcja nie tylko na na jesieno - zimowy okres :)

    OdpowiedzUsuń

Follow me on FoodBlogs.com
JemyZdrowo.pl
FlyB - Kulinaria
blogi kulinarne
Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów
rondel
mytaste.pl
Blogger Babes are Sophisticated Bloggers Seeking Simple Solutions and Support
Przesiane.pl
Wzorowy Katalog
Odszukaj.com - przepisy kulinarne
Tasty Query - recipes search engine
Katalog Smaków - Przepisy kulinarne na każdą okazję i wyszukiwarka przepisów

SM

blogi o zdrowiu

Subskrybuj