Kilka słów o oleju kokosowym.

19 listopada


Olej kokosowy z powodzeniem może być określany mianem produktu, który w ostatnich miesiącach podbił serca Polaków. Może być wykorzystywany nie tylko w kuchni, ale również podczas zabiegów pielęgnacyjnych. Coraz więcej uwagi poświęca się przy tym jego możliwościom wówczas, gdy dana osoba zastanawia się nad tym, jak zrzucić nadmiar kilogramów.

Olej kokosowy na odchudzanie

Analizując skład oleju kokosowego należy zwrócić uwagę na MCT określane często mianem wyjątkowych cząstek tłuszczu. Okazuje się, że mówienie o ich wyjątkowości nie jest wcale zaskakujące, MCT są bowiem metabolizowane w sposób nietypowy dla tłuszczów. Gdy już trafiają do naszego organizmu, nie zamieniają się w tkankę tłuszczową, natychmiast wykorzystuje się je bowiem do produkcji energii i przyspieszania tempa, w jakim następuje przemiana materii. Jeśli więc osoba odchudzająca się zje posiłek z dodatkiem oleju kokosowego, nie tylko szybciej zyska poczucie sytości, ale i szybciej go spali. Oczywiście, olej kokosowy nie jest w stanie zastąpić aktywności fizycznej i zdrowych nawyków żywieniowych, można jednak na niego liczyć jako cenne wsparcie w procesie gubienia nadmiaru kilogramów. Jeśli więc naszym celem jest odzyskanie zgrabnej sylwetki, warto przyjmować dwie łyżki oleju kokosowego dziennie.

Olej kokosowy a układ krążenia

Olej kokosowy jest nieocenionym wsparciem w procesie walki z otyłości brzuszną, okazuje się przy tym ważnym sojusznikiem tych osób, które zmagają się z chorobami układu krążenia niejednokrotnie wywoływanymi właśnie przez nią. Otyłość brzuszna jest uważana za szczególnie niebezpieczną, naukowo potwierdzono bowiem zarówno jej związek z cukrzycą i nadciśnienia tętniczego. Obie choroby zwiększają zaś zarówno ryzyko zawału, jak i chorób serca, a więc schorzeń, które są szczególnie niebezpieczne w przypadku naszych rodaków.Olej kokosowy zasługuje w tym kontekście na uwagę również dlatego, że jego stosowanie przyczynia się do podniesienia poziomu tak zwanego „dobrego” cholesterolu, może więc pomagać nie tylko w profilaktyce chorób sercowo-naczyniowych, ale i stawać się wsparciem dla osób, które już się z nimi zmagają.

Olej kokosowy w walce z cukrzycą

Jedną z unikatowych właściwości oleju kokosowego jest usprawnianie wydzielania insuliny, co przyczynia się do regulowania poziomu cukru znajdującego się we krwi. Dzięki temu pacjenci zmagający się z imsulinoopornością mogą liczyć na to, że choroba nie będzie się pogłębić, a tym samym pierwsze sygnały świadczące o zagrożeniu cukrzycą nie muszą wcale przesądzać o pojawieniu się tej choroby.

Olej kokosowy dla urody

W oleju kokosowym zawarte są kwasy tłuszczowe te zaś nie tylko głęboko penetrują, ale również odżywiają skórę. Właśnie te jego właściwości sprawiają że olej kokosowy sprawdza się zarówno jako krem nawilżający, jak i ten, który ma właściwości nawilżające. Ten naturalny kosmetyk sprawdza się bez względu na to, z jakim rodzajem skóry mamy do czynienia, w szczególny sposób wspiera jednak cerę suchą i odwodnioną. Może być też stosowany przy cerze podatnej na trądzik, typowe dla niego właściwości antybakteryjne pozwalają bowiem na jego zwalczanie.

Autor artykułu:
Artykuł został przygotowany przez sklepagnex.pl specjalizujący się w sprzedaży oleju kokosowego.


You Might Also Like

0 komentarze

Follow me on FoodBlogs.com
JemyZdrowo.pl
FlyB - Kulinaria
blogi kulinarne
Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów
rondel
mytaste.pl
Blogger Babes are Sophisticated Bloggers Seeking Simple Solutions and Support
Przesiane.pl
Wzorowy Katalog
Odszukaj.com - przepisy kulinarne
Tasty Query - recipes search engine
Katalog Smaków - Przepisy kulinarne na każdą okazję i wyszukiwarka przepisów

SM

blogi o zdrowiu

Subskrybuj