Test czajnika filtrującego Russell Hobbs Clarity z wkładem Brita.

16 listopadaPrzez długie lata sądziłam, że czajnik jak czajnik, ma za zadanie zagotować wodę i... tyle. Nigdy nie przypuszczałam, jak bardzo zmieni się moje podejście do tego jakże często używanego przez nas urządzenia, a jednocześnie tak niepozornego, na którego z reguły nie zwracamy uwagi na co dzień...

Po pierwszym łyku herbaty przyrządzonej z wody zagotowanej w czajniku Clarity od Russell Hobbs, w jednej chwili zaczęłam mieć żal do samej siebie, że nigdy wcześniej nie pomyślałam o tym, jak ważne jest filtrowanie wody!

Jesteście ciekawi, czym różni się ten model od klasycznych elektrycznych czajników i jaka jest różnica w smaku i wyglądzie herbaty? Jeśli tak - zapraszam do lektury. :)

Czajnik Clarity oferuje innowacyjny system filtrowania wody, zapewniający jej czystość i tym samym lepszy smak herbaty. Załączony wkład Brita Maxtra usuwa nieczystości, ogranicza ilość kamienia i chloru, a także wchłania jakiekolwiek cząstki miedzi i ołowiu, które mogą pojawić się w wodzie kranowej. Co też ważne, urządzenie przypomina o konieczności wymiany wkładu filtrującego, dzięki czemu na pewno nie przegapimy właściwego momentu.


Wygląd i pojemność

Jak widzicie na zdjęciach, czajnik wygląda bardzo atrakcyjnie. Obudowa wykonana jest z porządnego, przezroczystego szkła niemieciej marki Schott. Z kolei górne i dolne elementy to połączenie stali nierdzewnej i czarnego tworzywa sztucznego. Całość prezentuje się nowocześnie i stylowo, a dodatkowym plusem jest możliwość schowania przewodu w podstawie. 
Najciekawszym i najbardziej efektownym jest bez wątpienia fakt, że podczas pracy obudowa świeci na niebiesko. Świetnie wygląda szczególnie przy zgaszonym świetle.

W czajniku możemy zagotować do 1 litra wody, co wystarczy na przygotowanie 4 średnich kubków napoju. Filtr zajmuje dość dużo miejsca, na raz możemy przefiltrować maksymalnie pół litra wody, co trwa trochę dłużej niż podczas nalewania wody do zwykłego czajnika. Jak zaraz wyjaśnię, warto pójść jednak na kompromis :)


Czystość wody

Różnica w klarowności przygotowanej herbaty jest wręcz kolosalna. To oczywiście zależy jednak od stopnia twardości wody. "Moja" kranówka jest bardzo twardą wodą, więc przegotowana w zwykłym czajniku jest dość mętna. Natomiast po przefiltrowaniu w czajniku Clarity, staje się czysta jak łza. Dosłownie! Nie wspomnę już o różnicy w smaku herbaty - teraz poszczególne nuty smakowe są o wiele lepiej wyczuwalne. Płatki róży, trawa cytrynowa... wszystkie dodatki stały się o wiele bardziej wyraźne. Jedynym minusem jest konieczność wymiany filtra co jakiś czas. W moim domu przygotowuje się nawet do 10 kubków dziennie, tak więc filtr starcza na miesiąc z groszem. Czy to krótko? Według mnie - przy tak intensywnej eksploatacji i bardzo wysokim stopniu twardości wody - raczej nie. :)


Cena:

od 250 zł + koszt filtrów

Plusy:

- doskonała jakość i klarowność wody
- wysoka moc (2200 W)
- elegancki wygląd
- efektowne podświetlenie
- cicha praca
- bardzo szybkie przygotowanie wody
- łatwość czyszczenia
- wyjmowany filtr
- wbudowany system powiadamiania o konieczności wymiany filtra


Minusy:

- mała pojemność pojemnika na wodę filtrowaną (jednorazowo można wlać 0,5 l)
- konieczność ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z wymianą filtra
- zastosowanie elementów z tworzywa sztucznego; 
pokrywa ze stali nierdzewnej mogłaby zapewnić jeszcze lepszą trwałość urządzenia

Podsumowanie


Sądzę, że dodatkowy koszt związany z wymianą filtra mimo wszystko rekompensowany jest przez zauważalną poprawę jakości i klarowności przygotowanej wody jak i gorących napojów. Co prawda wolałabym, aby urządzenie było bardziej pojemne, a całość wykonana jedynie ze stali nierdzewnej i szkła, to mimo wszystko czajnik wart jest swojej ceny. Bardzo szybka i cicha praca pozwala zarówno rannym ptaszkom jak i nocnym markom (do tych drugich należę właśnie ja :)) na przygotowanie ulubionego napoju o każdej porze dnia i nocy, bez obaw o spowodowanie hałasu. Z pewnością zadowoli koneserów dobrych jakościowo kaw i herbat jak i tych, którzy cenią sobie estetyczny i stylowy wygląd sprzętu kuchennego. 

You Might Also Like

0 komentarze

Follow me on FoodBlogs.com
JemyZdrowo.pl
FlyB - Kulinaria
blogi kulinarne
Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów
rondel
mytaste.pl
Blogger Babes are Sophisticated Bloggers Seeking Simple Solutions and Support
Przesiane.pl
Wzorowy Katalog
Odszukaj.com - przepisy kulinarne
Tasty Query - recipes search engine
Katalog Smaków - Przepisy kulinarne na każdą okazję i wyszukiwarka przepisów

SM

blogi o zdrowiu

Subskrybuj