Czym jest superfoods?

25 lipcaJeśli chcemy zadbać o stan swojego zdrowia, powinniśmy przede wszystkim zacząć zwracać uwagę na to jak wygląda stan... naszego odżywienia. To bardzo ważny aspekt naszej codzienności, o czym wiele osób jednak zapomina. Należy bowiem zdawać sobie sprawę z tego, że to co jemy, wpływa bezpośrednio na stan naszego organizmu. Jeśli nie będziemy zwracać uwagi na to, co kładziemy na talerzu, to bardzo szybko mogą pojawić się problemy ze zdrowiem. Dlatego też temat super jedzenia powinien szczególnie wzbudzić nasze zainteresowanie.

Czym jest "super jedzenie"?

Osoby, które interesują się zdrowym odżywianiem, zapewne zdają sobie sprawę z tego, że istnieje pojęcie superfoods. Wiele z nich w swoich domowych apteczkach mają również bogaty zestaw suplementów diety, mogących wpływać na poprawę funkcjonowania organizmu. Super żywność tak naprawdę znana jest od tysięcy lat, jednak obecnie na nowo staje się ona modną propozycją dla osób, które chcą czerpać z natury to co najlepsze, a więc to, co pomaga żyć w dobrym zdrowiu.

Zaliczamy do niej wszelkie nieprzetworzone produkty bogate w składniki odżywcze. Taka żywność będzie korzystnie wpływać na utrzymanie organizmu w świetnej kondycji i jednocześnie bezpośrednio oddziaływać na dobre samopoczucie. Wszelkie suplementy, które zalicza się do tej kategorii, powinny mieć w swoim składzie duże ilości witamin, minerałów, enzymów, aminokwasów czy kwasów tłuszczowych omega 3. Jeśli jakiś produkt ma być określany tym pojęciem, powinien najpierw być dobrze przebadany.

Jakie produkty zalicza się do kategorii superfoods?

Chlorellę – algę wodną o dużej zawartości chloru i będzie dostarczać do organizmu cenne aminokwasy, które pozwalają na odbudowę komórek w organizmie.

Spirulinę – kolejną algę, która w swoim składzie ma cenne witaminy, minerały, enzymy oraz aminokwasy. Jest polecana przede wszystkim osobom na diecie, które chcą wzmocnić organizm i doprowadzić do polepszenia ogólnej wydolności.

Młody jęczmień – w medycynie niekonwencjonalnej wykorzystywany od wieków, natomiast jego popularność wróciła kilka lat temu. Młody jęczmień to cenny chlorofil i białko, które dostarcza organizmowi ważnych aminokwasów. Powinien być przyjmowany przez osoby na diecie wegańskiej, by utrzymać organizm w dobrym zdrowiu mimo braku witamin i minerałów zawartych w produktach odzwierzęcych.

Kukurydzę purpurową – swój kolor zawdzięczającą obecności antocyjanów. Systematyczne przyjmowanie tego suplementu sprawia, że do organizmu dostarcza się sporej dawki antyoksydantów, opóźniających proces starzenia się organizmu.

Jeśli postaramy się o systematyczne spożywanie "zdrowego jedzenia", możemy znacznie wpłynąć na poprawę stanu naszego zdrowia zarówno w zakresie kondycji fizycznej jak i psychicznej. Bogactwo witamin i minerałów to szansa na skuteczną walkę z problemami zdrowotnymi.

Autor artykułu:

Artykuł został przygotowany przez sklep Herbavit.com.pl specjalizujący się w sprzedaży super jedzenia. 

You Might Also Like

0 komentarze

Follow me on FoodBlogs.com
JemyZdrowo.pl
FlyB - Kulinaria
blogi kulinarne
Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów
rondel
mytaste.pl
Blogger Babes are Sophisticated Bloggers Seeking Simple Solutions and Support
Przesiane.pl
Wzorowy Katalog
Odszukaj.com - przepisy kulinarne
Tasty Query - recipes search engine
Katalog Smaków - Przepisy kulinarne na każdą okazję i wyszukiwarka przepisów

SM

blogi o zdrowiu

Subskrybuj